Kde se vyskytuje Helikobakter a jak se ho zbavit

Kde se usídluje Helikobakter

Helikobakter pylori je bakterie bydlící především v žaludku našeho organismu. Výskyt této bakterie však lze spojovat i s dvanácterníkem, orgánem příbuzným žaludku. Konkrétním místem usazování jsou povrchové vrstvy těchto orgánů – hleny a slizniční prohlubně, proto se místo výskytu helikobakteru často označuje jako sliznice žaludku a dvanáctníku.

Proč obývá Helikobakter sliznici žaludku

Důvodů výskytu helikobakteru právě v sliznici žaludku je několik. Nejpravděpodobnějším však je ten, že v tomto místě je Helikobakter nejlépe chráněn před působením žaludečních kyselin, které by ho mohly rozložit. Vyskytují se i názory, že helikobakteru naopak vyhovuje kyselé prostředí žaludku  a právě tehdy dochází k jeho rozsáhlejšímu přemnožení, ale taková tvrzení nejsou ničím podložené.
Ve skutečnosti se Helikobakter chrání před žaludečními kyselinami tvorbou amonného obláčku, který ho chrání před působením žaludečních šťáv. Tím však zároveň Helikobakter narušuje přirozenou šlemovou ochrannou vrstvu stěn žaludku, který se rovněž potřebuje chránit před působením žaludečních kyselin. Kvůli tomu na postiženém místě později dochází ke gastritidě (záněty žaludku). Při neléčení to může později vyústit až do žaludečních vředů, či dokonce rakoviny žaludku!

Jak odstranit helikobakter ze žaludeční sliznice

S léčbou helikobakteru to není až tak jednoduché, protože místo jeho výskytu – dutinky žaludeční sliznice mu poskytují jistou ochranu i před působením protilátek určených na jeho vyhubení.

Medicínský způsobMedical supplies

Moderná medicína z tohoto důvodu preferuje užívání více druhů antibiotik najednou – tří- či čtyř- kombinace silných léků. Přestože taková silná dávka antibiotik může značně narušit zdravou střevní mikroflóru, kterou je pak nutné napravovat užíváním probiotických kultur, úspěšnost této léčby dosahuje přibližně 90%.

Přírodní alternativamasticha active

Zkušenosti mnoha lidí postižených helicobacterem se spojují se špatným snášením, nebo odmítnutím užívání chemických antibiotik. Tato skupina lidí sahá po různých alternativních způsobech léčby helikobakteru. Na internetových fórech zaměřených na tuto problematiku lze nalézt pozitivní zkušenosti lidí s přípravky jako například: koloidní stříbro, aloe vera, chilli, brokolice aj. Ve většině případů však jde o individuální zkušenosti neověřené na dostatečně velkém vzorku pacientů. Z přírodních způsobů pro odstranění helikobakteru z organismu však stojí za vyzvednutí přípravek s názvem Chioská masticha, ohledně kterého proběhly několikeré vědecké výzkumy poukazující na jeho příznivé působení proti bakterii Helicobacter pylori. Zajimavé informace o účincích Chioskej mastichy na základě reálných zkušeností jejích uživatelů nabízí portál mastichaterapie.cz

Naše doporučení

Naším doporučením pro odstranění helikobakteru z organismu na základě dostupných výzkumů a zkušeností pacientů je užívání Kompletní mastichový kúry. Doba její užívání je 50 dní, během kterých by měl být Helikobakter dostatečně eliminován ze všech částí sliznice žaludku a dvanáctníku a zároveň nepůsobí devastivně na střevní mikroflóru, jako tomu je v případě chemických antibiotik.

Kompletní mastichovou kúru, tak jako další produkty s obsahem mastichy můžete najít na stránce mastichashop.cz

2 thoughts on “Kde se vyskytuje Helikobakter a jak se ho zbavit

Komentáře nejsou povoleny.