Jaké jsou prvotní příznaky helikobaktera?

zaludocne-problemy-300x199Pozor na helikobakter již v počátečním stádiu!
Proti bakterii Helicobacter pylori je nejlepší zakročit již v počátečním stádiu infekce, protože při přemnožení může způsobit vážnější zdravotní potíže. Nejčastějšími problémy způsobenými přemnožením bakterie Helicobacter pylori jsou pálení žáhy, bolesti a křeče žaludku. Při neléčení může tato bakterie vyvolat onemocnění jako gastritida – zánět žaludku, žaludeční vředy, či dokonce rakovinu žaludku.

Největší šance na přeléčení je v prvotní fázi infekce helicobacterem

Jako největší problém vystupuje fakt, že helikobakter pylori se v časných fázích onemocnění projevuje jen nepatrně. Většina lidí v této fázi onemocnění anilen netuší, že ho nějaká bakterie postihla a množí se mu v žaludku. A právě v této fázi je největší šance zbavit se helikobaktera aniž by způsobil vážnější zdravotní potíže, a to dokonce i bez lékařem předepsaných silných antibiotik. K odstranění helikobaktera v počáteční fázi onemocnění většinou stačí úprava jídelníčku a užívání jednoduchých výživových doplňků určených na podporu správné činnosti žaludku jako např. Chioská masticha. Přečtěte si více o terapii masticha v článku – mastichový terapií proti helikobakter pylori.

Jak rozpoznám prvotní projevy helikobaktera?

zaludocne-vredy-300x200Prvotním indikátorem infekce bakterií Helicobacter pylori lze zařadit tyto příznaky:
– žravost
– neustálý hlad
– nutkání stále něco jíst
V případě, že na sobě zpozorujete tyto příznaky ve zvýšené míře a hlavně v dlouhodobém hledisku, je pravděpodobné, že jste se právě stali obětí bakterie Helicobacter pylori a měli byste urychleně podniknout další kroky, aby se nezačaly objevovat vážnější zdravotní komplikace. O kompletních projevech helikobakteru (i prvotní, i pozdní) se dočtete v článku: Příznaky helikobaktera.

Co mám dělat, když mám prvotní příznaky helikobaktera?

Jako první krok doporučujeme okamžité provedení domácího testu na helikobakter, kterým lze potvrdit, či vyvrátit nález této bakterie v organismu. V případě, že provedený test prokázal infekci helicobacterem, je vhodné započít první kroky k přeléčení vlastního organismu. Více o léčbě helikobaktera se dočtete v článku – Kde se vyskytuje Helikobakter a jak se ho zbavit.

2 thoughts on “Jaké jsou prvotní příznaky helikobaktera?

Komentáře nejsou povoleny.