Jak si vyléčit helikobakter přírodní léčbou

helikobakter-lecba

Říká se, že příroda má lék na každou nemoc, jen ho třeba objevit. Jak léčit helikobakter bez antibiotik? Odpověď hledají pacienti i vědci mezi pryskyřicí masticha, rakytníkovým olejem, dračí krví či surovou brokolicí. Z alternativních způsobů léčby helikobaktera pylori je nejvíce prozkoumána Chioská masticha.

liecba-helikobaktera-300x81

Chioská masticha – léčivá pryskyřice

Masticha je pryskyřice ze stromu Řečík lentišek. Tento strom roste na řeckém ostrově Chios, má mohutné a dlouhatánské kořeny, kterými cestují vzácné živiny hluboko z půdy. Kůru pistáciovníka sběratelé nařezávají, aby získali slzičky vzácné pryskyřice, která pomáhá lidem při žaludečních a jiných potížích. Při troše poetiky jsou to snad jediné slzy, které přinášejí radost, pohodu a zdraví. Slzičky nebo přesněji krystalky zpracovatelé melou na prášek. Masticha se dostává na trh v podobě prášku, mastichových kapslí či krystalů. Přidává se i do jídla, alkoholu nebo žvýkaček.

Vědecké studie?

Účinek mastichy proti bakterii helicobacter pylori byl popsán i ve studii univerzitní nemocnice Nottingham v Anglii, zveřejněné v časopise New England Journal of Medicine (5/1998). Závěry studie vystihuje už její název “Masticha zabíjí Helikobakter pylori“.
Další studie potvrdila efektivitu chioské pryskyřice v přírodní léčbě helikobaktera. V koncentraci 125 mg / ml masticha vyhubila tuto bakterii v polovině testovaných vzorků. V silnější 500 mg / ml si poradila z 90% vzorků, uvádí časopis Journal of chemoterapie (6,7 / 2001).
Magen mit ulcus und helico bacter

Helikobakter pylori – odolná bakterie

Přemnožení helikobaktera způsobuje vážné problémy se žaludkem. Je zodpovědný za vředovou chorobu žaludku, dvanáctníku a může vést až k onkologickým problémům.
Lékaři na helikobakter nasazují troj až čtyřkombinaci léků. V odborných pokynech se uvádí, že střídavým podáváním dvou antibiotik je možné dosáhnout vyšší procento eradikací, tedy ničení choroboplodných organismů, které převyšuje až 90 procent.
Antibiotika však ničí sliznice a snižují imunitu. U někoho nemusí zabrat vůbec (tzv. Rezistence). Odolný Helikobakter boj vyhraje, udrží se na stěně žaludku i po koňské dávce chemie.

helikobakter-lecba

Jak léčit helikobakter bez antibiotik

Na helikobakter je zde však přírodní léčba. Mastichu využívali již antičtí lékaři na všechny choroby žaludku a trávicí problémy. Sahají po ní i dnešní Řekové jako po osvědčené alternativní léčbě. Vždyť pomáhala lidem stovky let, a to bez vedlejších účinků.
Po slzách z pistáciovníku je stále větší poptávka i v Čechách. Vyhledávají je pacienti, kterým antibiotika nezabraly popřípadě je z principu odmítají nebo ti, co mají potíže jakoby měli helikobakter, ale vyšetřením se nepotvrdil.
Pří koupi Chioské mastichy si však dávejte pozor, abyste kupovali pravou Chioskou mastichu. Na trhu se totiž občas objeví produkty z pryskyřice Boswelia, pinie, či mandle, nebo produkty z podobného druhu Pistacia palaestina, které však nemají stejný účinek jako pravá chioská masticha.
Pokud se chcete ujistit, že kupujete pravou Chioskou mastichu, doporučujeme vám navštívit stránky www.mastichashop.cz. Mastichashop je autorizovaným prodejcem originální Chioské mastichy pro Českou republiku s ustanovením od Asociace pěstitelů mastichy na řeckém ostrově Chios.

helikobakter-masticha-300x137

Zkušenosti uživatelů Chioské mastichy

Podle anonymní ankety zaznamenali uživatelé Chioské mastichy citelnou úlevu od žaludečních potíží již po prvním týdnu užívání. Na úplné vyléčení žaludečních vředů je však zapotřebí minimálně měsíční terapie a na úplnou eradikaci bakterie helicobacter pylori je třeba alespoň 1-2 měsíční užívání mastichové kúry.
Úspěch v domácí léčbě helikobaktera dosáhli pacienti při užívání 2 kapslí nebo půl čajové lžičky prášku 2 až 3krát denně. U každé z možností se užívá půl hodiny před jídlem. Prášek lze dát přímo do úst a zapít vodou (není v ní rozpustný) a při tom si vychutnat zajímavou chuť pryskyřice, závan mořského vzduchu a sluncem přehřátých skal.
Mastichu není vhodné užívat při alergii na pryskyřici. Těhotné a kojící ženy a děti do 5 let mohou mastichu konzumovat až po konzultaci s lékařem.
Více o Chioské mastiše se můžete dočíst také v tomto článku.
Zdraví roste na pobřeží Chiosu.