Helikobakter pylori – Léčba

helikobakter-lecba

Helikobakter způsobuje že žaludek je neklidný a doslova pálí. Drtí vás neustálý hlad, i když máte paradoxně pocit plnosti. K tomu všemu se hlásí nevolnost a únava. Při takových příznacích můžete mít helikobakter.
Pokud vám ho diagnostikuje lékař, máte pravděpodobně pokročilou infekci a dostanete antibiotika.

Homopathie08

Antibiotika a helikobakter pylori

Léčení u lékaře závisí na výsledku diagnostiky a stupně infekce. Jinými slovy, čím větší žaludeční problémy máte, tím tvrdší bude léčba. Existuje několik způsobů léčby, a to:

Standardní
– Založená na trojkombinaci antibiotik, trvá 7 dní
– Založená na čtyřkombinací antibiotik, trvá 7 až 10 dní.
Sekvenční
– Pacient střídá dva druhy antibiotik

Antibiotika vám sice vyléčí helikobakter, ale zničí vnitřní mikroflóru. Zničí tedy i bakterie, které jsou pro vás prospěšné. Někdy až tak, že se vaše mikroflóra již nevzpamatuje.
Část pacientů odmítá antibiotika. Buď mají na ně alergie, nezabírají jim nebo k nim zaujímají principiální odpor. Pro ně jsou na trhu přírodní výživové doplňky. Na potlačení helikobaktera je vhodná dračí krev, rakytníkový olej nebo chioská masticha, pryskyřice z pistáciovníku, známá i jako zabiják helikobakera. Její účinky na Helicobacter pylori jsou nejvíce prozkoumány z ostatních přírodních přípravků.
helikobakter-masticha-300x137

Léčba helikobaktera – přírodní forma

Chioská masticha zharmonizuje žaludek a nemá žádné vedlejší účinky. Redukuje žaludeční vředy, které mohou přerůst až do rakoviny žaludku. Z toho lze usoudit, že časné zasažení proti bakterii může být prospěšné.

liecba-helikobaktera1-280x300

Mastichu užívali Řekové mnohem dříve, než byl Helicobacter objeven. Tlumila a odstraňovala žaludeční problémy po staletí, proto jí generace Řeků skutečně důvěřují. O užívání mastichy se dočtete více v článku Jak si vyléčit helikobakter přírodní cestou.