Helikobakter Příznaky

helikobakter-priznaky-740x360
Trápí vás poslední dobou zdravotní potíže, které mají jeden společný jmenovatel – a to, že vycházejí ze žaludku? V tom případě můžete mít oprávněné podezření, že vás infikovala bakterie helicobacter pylori.

Příznaky helikobaktera pylori

Prvotní příznaky helikobaktera a jeho výskyt v těle se mohou projevit jako žravost, neustálý hlad a nutkání stále něco jíst. To způsobuje zvýšenou zaneprázdněnost žaludku a následně vyvolá jeho horkost. Horkostí v žaludku se vytvoří ideální prostředí na přemnožení bakterie helicobacter pylori – tedy vlhko a teplo.

Helicobacter Pylori - Žaludek

Bakterie Helicobacter

Jak jistě víte, bakterie jsou přirozenou součástí lidského organismu, ale při jejich přemnožení se začínají objevovat výraznější zdravotní problémy, proto bychom se tomu měli vyvarovat, dokud není pozdě. Nejlepší prevencí proti zdravotním problémům je pozitivní psychické naladění a zdravá životospráva. Vhodnými doplňky také mohou být různé přírodní přípravky jako doplněk ke stravě ještě předtím, než by bylo nutné zasáhnout silnými antibiotiky.

Pozdější projevy helikobaktera a léčba

Pokud se vám nepodaří včas indikovat prvotní příčiny výskytu helikobaktera v těle, pravděpodobně na sobě zpozorujete až pozdější příznaky jako jsou bolesti žaludku, říhání, zápach ze žaludku, výstup kyselých šťáv ze žaludku vzhůru, “pálení žáhy”, hořká pachuť v ústech, nebo pocit tlaků ze žaludku vzhůru. Tyto indikátory jsou specificky vlastní bakterii Helicobacter pylori a pravděpodobně byste již měli navštívit lékaře kvůli odbornému vyšetření, popřípadě si udělat domácí test na helikobakter, který je možné sehnat v současnosti již za přijatelnou cenu, například i na této stránce. Po diagnostikování helikobaktera pylori budete mít na výběr z dvou možností: první je agresivní léčba – trojkombinací léků a antibiotik nebo můžete vyzkoušet alternativní přírodní léčbu – například prostřednictvím chioskej mastichy, která je účinným prostředkem v boji proti helikobakter pylori. Více informací o terapeutických účincích přírodního produktu zvaného masticha najdete na webstránce www.mastichaterapie.cz.

 

Stomach burning from outside

Shrnutí – helicobacter pylori příznaky

Prvotní příznaky helikobaktera

– žravost
– neustálý hlad
– stálé nutkání jíst

Pozdější příznaky helikobaktera

– bolest žaludku
– říhání
– zápach ze žaludku
– výstup kyselých šťáv ze žaludku nahoru
– pálení žáhy
– hořká pachuť v ústech
– pocit tlaků ze žaludku nahoru

Použité zdroje:

Common Gastrointestinal Symptoms: dyspepsia and Helicobacter pylori
Julia Fashner, MD(Lee Memorial Hospital, 2780 Cleveland Avenue Suite 709, Fort Myers, FL 33901)