Co je to Helikobakter Pylori?

helikobakter-pylori

Helikobakter pylori

Helikobakter pylori (HP) označovaný také Helicobakter pylori, helicobacter pylori, heliobakter, nebo helikobacter je jednou z nejrozšířenějších infekcí v dnešní době. Helikobakter pylori je bakterie infikující organismus lidí a zvířat. Usazuje se zejména v oblasti žaludku a dvanáctníku, kde může vyvolávat záněty a jiné zdravotní problémy.

Helikobakter přenos

Odpověď na otázku, jak se přenáší Helikobakter pylori, je možné hledat z více alternativ. Jednou z nejhlavnějších je přenos bakterie prostřednictvím kontaktu s infikovaným člověkem nebo zvířetem. Cesta přenosu helikobaktera se zvykne označovat jako fekálně-orální přenos tzn stolice – ruce – ústa, díky čemuž lze tuto nákazu zařadit do skupiny “nemocí špinavých rukou”.
Více informací v článku: Helikobakter přenos

Helicobacter Pylori - Žaludek

Helikobakter příznaky

Najmarkatnejším příznakem výskytu bakterie Helicobacter pylori v těle je bolest břicha, “pálení žáhy”, zápach ze žaludku, nebo hořká pachuť v ústech. Tyto potíže mohou při neléčení časem přejít až do vážnějších zdravotních problémů jako jsou duodenální vřed, gastritida, či rakovina žaludku.
Více informací v článku: Helikobakter příznaky.

 Helikobakter test

Způsobů jak diagnostikovat Helicobacter pylori v organismu je několik. Nejčastěji používaným je zavedení sondy do žaludku, kde se odebere vzorek a ta se laboratorně zkoumá. Další alternativou využívanou na odhalení bakterie Helicobacter pylori je dechový test. Vždy je však nutné navštívit lékaře, který daný test na helicobacter provede.
Více informací v článku: Helikobakter test

Helikobater léčba

Léčba helikobaktera pylori se dá praktikovat klasickou medicínskou formou, což obnáší užívání více druhů antibiotik a následných testů pro úspěšnost léčby. Alternativní léčbou můžou být běžně dostupné mastichový kapsle nebo mastichový prášek, který je 100% přírodním produktem a v léčbě na dané zdravotní problémy se značně osvědčil. Přírodní mastichu můžete zakoupit v eshopu www.mastichashop.cz

1 thought on “Co je to Helikobakter Pylori?

Komentáře nejsou povoleny.